Charakterystyka i pielęgnacja cery mieszanej

Charakterystyka i pielęgnacja cery tłustej
29 października, 2021

Cera mieszana to połączenie cech skóry tłustej oraz suchej. Oznacza to, że skóra przetłuszcza się w strefie T, a w pozostałych miejscach jest nadmiernie przesuszona. Ten rodzaj skóry jest wymagający. Jednocześnie potrzebuje oczyszczania oraz nawilżenia poszczególnych obszarów.

Charakterystyka cery mieszanej

Aby dobrać odpowiednią pielęgnację należy rozpoznać, które obszary skóry są przetłuszczone, a które suche. Najczęściej najwięcej gruczołów znajduje się w strefie T (nos, czoło i broda), to ona nadmiernie się przetłuszcza, świeci oraz lepi. Suche najczęściej są policzki, rzadziej niektóre fragmenty czoła.

Pielęgnacja cery mieszanej

Po dokładnym rozpoznaniu obszarów nadmiernego przetłuszczania oraz przesuszania należy dobrać pielęgnację. Można stosować inne kosmetyki na miejsca tłuste, a inne na suche. Można także wybrać kosmetyki przeznaczone do cery mieszanej i stosować je na całą twarz. Warto przetestować oba sposoby i sprawdzić, na który lepiej zareaguje nasza skóra. Pamiętaj, że obszary z nadmiernym wydzielaniem sebum należy oczyszczać, a te przesuszone nawilżać. Nie oznacza to jednak, że tych czynności nie powinniśmy stosować zamiennie. Stosuj kosmetyki pozbawione alergenów oraz substancji, które mogą spowodować podrażnienie Twojej skóry. Nie zapominaj o nawilżeniu oraz ochronie przed słońcem za pomocą kremów z SPF. Pamiętaj o codziennej pielęgnacji i każdym z jej etapów. Skóra szczególnie problematyczna nie wybacza pomyłek oraz braku odpowiedniej pielęgnacji.

Nie skupiaj się tylko i wyłącznie na jednym z elementów Twojej cery – nadmiernym przetłuszczaniu lub przesuszaniu. Nie zapominaj także o nawilżeniu, skóra przetłuszczająca się także wymaga pielęgnacji, dzięki której nawilżysz swoją cerę.

Odpowednia pielęgnacja oraz dobrze dobrane kosmetyki pozwalają na poradzenie sobie nawet z najbardziej wymagającą cerą. Z czasem Twoja strefa T nie będzie się aż tak przetłuszczała, a pozostałe części twarzy pozostaną nawilżone i odżywione.

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/kajkosho/public_html/qdomu.pl/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 286 admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/kajkosho/public_html/qdomu.pl/wp-includes/functions.php on line 5107