Charakterystyka i pielęgnacja cery naczynkowej

Sposoby na cienkie i osłabione włosy
29 października, 2021
Charakterystyka i pielęgnacja cery suchej
15 listopada, 2021

Omówienie cery mieszanej, tłustej i wrażliwej już za nami. Przyszedł czas na równie wymagającą cerę naczynkową.

Cera naczynkowa jest niezwykle cienka, delikatna, a także wrażliwa przez co jest bardziej podatna na uszkodzenia. Jej posiadanie najczęściej jest uwarunkowane genetycznie. Objawia się widocznymi pod skórą pojedynczymi naczynkami, a także zaczerwienieniami większych partii skóry.

Charakterystyka cery naczynkowej
W przypadku tej cery naczynka znajdują się płytko pod skórą, a to powoduje, że są bardziej podatne na działanie czynników zewnętrznych. Jest ona delikatna i wrażliwa, a także problematyczna, ponieważ gwałtownie reaguje na różne czynniki zewnętrzne. Cera naczynkowa podatna jest na podrażnienia oraz uszkodzenia.

Pielęgnacja cery naczynkowej
Pielęgnacja tego typu cery powinna przede wszystkim skupiać się na jej ochronie oraz wzmocnieniu. Zaleca się stosowanie delikatnych kosmetyków, a podczas mycia twarzy używania letniej wody. W przypadku cery  naczynkowej nie należy używać peelingów mechanicznych, ponieważ mogą uszkodzić delikatną skórę.

Wybieraj kosmetyki chroniące, ale także łagodzące, nawilżające i wzmacniające. Nie zapominaj o codziennej pielęgnacji rano oraz wieczorem. Unikaj kosmetyków z alkoholem oraz silnymi substancjami zapachowymi. Wybieraj produkty zawierające witaminę A, C, E oraz K, zarówno spożywcze, jak i kosmetyczne.

Stosuj kremy z filtrem, a także unikaj nadmiernej ekspozycji na słońce. Unikaj korzystania z sauny, solarium oraz inwazyjnych zabiegów u kosmetyczki.

Cera naczynkowa jest wymagająca, a jej pielęgnacja powinna przede wszystkim skupiać się na nawilżeniu, łagodzeniu, ochronie, a także wzmocnieniu skóry. Pamiętaj, że jest ona wyjątkowo delikatna, dlatego staraj się nie narażać jej na działanie czynników zewnętrznych, takich jak ostre promieniowanie czy duże zmiany temperatury. Tak jak w przypadku każdej skóry nie zapominaj o prawidłowej pielęgnacji, ale także o zdrowej i zbilansowanej diecie oraz wypoczynku.

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/kajkosho/public_html/qdomu.pl/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 286 admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/kajkosho/public_html/qdomu.pl/wp-includes/functions.php on line 5107