Czym jest skóra atopowa? 

AZS, czyli atopowe zapalenie skóry, jest to nadmierna reaktywność organizmu na czynniki środowiskowe: kurz, sierść, pyłki, tkaniny, a nawet wodę oraz konserwanty zawarte w kosmetykach. Jest, najczęściej chorobą dziedziczną.

Jak rozpoznać atopowe zapalenie skóry?

Pierwszym objawem jest przesuszenie, zaczerwienienie skóry oraz jej swędzenie.  Zmiany na skórze najczęściej pojawiają się na zgięciach łokciowych, kolanowych, na twarzy oraz szyi. Jeżeli dostrzegasz u siebie takie dolegliwości zgłoś się do lekarza alergologa lub dermatologa. Pomoże on w zdiagnozowaniu choroby.

Co robić jeżeli mam AZS?

To choroba, która towarzyszy przez całe życie. W jej przypadku stosuje się leczenie objawowe, pozwala ono na łagodzenie nieprzyjemnych dolegliwości. Ważne jest także wyeliminowanie czynników uczulających (jeżeli zostały rozpoznane) z otoczenia. Zaleca się noszenie luźnych, przepuszczających powietrze ubrań.

Jak pielęgnować skórę atopową? 

Odpowiednia pielęgnacja stanowi podstawę leczenia. Skóra atopowa jest przesuszona, dlatego niezwykle ważne jest jej systematyczne nawilżanie oraz natłuszczanie.

Kosmetyki przeznaczone dla osób z tego typu problemami skórnymi są pozbawione sztucznych zapachów, barwników, alergenów oraz sztucznych konserwantów. Dlatego też marki decydują się na wypuszczanie całych linii kosmetyków przeznaczonych dla odpowiedniego typu skóry. Marka Solverx oferuje linię kosmetyków Atopic przeznaczonych dla osób z AZS. Oferują nie tylko produkty pielęgnacyjne: krem do rąk, balsam do ciała, tonik, ale także szampon oraz nowość – piankę do higieny intymnej. Większość tych produktów to emolienty.

Emolient, czym jest? 

Emolienty to nowoczesne dermokosmetyki o działaniu nawilżającym, natłuszczającym oraz ochronnym. Tworzą na skórze „płaszcz ochronny”, który chroni organizm m.in. przed nadmierną utratą wody. Emolienty są delikatne dla skóry, a także nie zawierają barwników, środków pieniących czy konserwujących.

W 4myskin oferujemy dermokosmetyki marki Solverx przeznaczone, dla skóry atopowej oraz delikatnej.

Zapoznaj się z całą linią kosmetyków Atopic od Solverx.