Pojęcie dermokosmetyków pojawia się na naszej stronie bardzo często. Czym one właściwie są?

Są to produkty przeznaczone do pielęgnacji skóry z problemami dermatologicznymi. Kosmetyki te tworzone są przy konsultacji z lekarzami, dermatologami i kosmetologami. Możemy powiedzieć, że ich produkcja jest podobna do produkcji leków.

Zasady, według których powinny powstawać dermokosmetyki

Przede wszystkim powinny być hipoalergiczne. Co oznacza, że nie powinny zawierać składników podrażniających oraz wywołujących reakcję alergiczną. Powinny być także pozbawione syntetycznych środków zapachowych i barwiących.

Dla kogo?

Wspomnieliśmy już, że produkty te przeznaczone są głównie dla osób z chorobami skórnymi, co nie oznacza, że nie mogą używać ich inni. Dermokosmetyki są odpowiednie także dla osób, których skóra jest wrażliwa oraz delikatna. Często zmagających się z różnymi reakcjami alergicznymi po użyciu kosmetyków.

Czy warto?

Odpowiemy najkrócej jak to możliwe: warto. Osoby z problemami skórnymi powinny używać specjalistycznych kosmetyków dostosowanych do konkretnych dolegliwości. Jeśli jednak nie zmagasz się z problemami dermatologicznymi, ale twoja skóra jest wrażliwa, produkty te będą odpowiednie także dla ciebie. Pozbawione są sztucznych barwników i zapachów. Dodatkowo wzbogacone są o witaminy, a wszystkie zawarte w nich konserwanty muszą być potwierdzone eko certyfikatami. Ale o tym więcej w następnym artykule.