Piątkowe popołudnie to doskonały czas na odpoczynek i relaks. Warto chociaż raz w tygodniu poświęcić czas na gorącą kąpiel i pełną pielęgnację swojego ciała. Niech domowe spa stanie się Twoim rytuałem, ucieczką od zmartwień i obowiązków.

Zadbaj o odpowiedni nastrój

Włącz ulubioną muzykę, przygotuj ulubione przekąski, napój i rozkoszuj się chwilą. Przygaś światło i zapal dużo świec. Jeżeli masz taką możliwość, użyj kominka zapachowego i nalej do niego olejku. W szybkim tempie Twoje mieszkanie zapełni przyjemny i kojący zapach. Wycisz telefon i odetnij się od wszelkich bodźców zewnętrznych, to czas tylko dla Ciebie.

Zrelaksuj się

Ciepła kąpiel to idealny początek i wprowadzenie do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Nie spiesz się, pozwól rozgrzać się Twojemu ciału i odprężyć mięśniom. W tym czasie możesz wykonać wstępny demakijaż Twojej cery. Polecamy także peeling całego ciała, pozostawi skórę gładką i przygotuje ją na przyjęcie nawilżenia.

Jeżeli posiadasz wannę możesz dodać do wody musującą kulę, sól lub płyn. Pod prysznicem polecamy dodać kilka kropel olejku zapachowego, sprawi, że w całej łazience będzie unosił się piękny zapach.

Pielęgnacja

W domowym spa nie może zabraknąć prawidłowej pielęgnacji. Po kąpieli wykonaj demakijaż. Następnie użyj peelingu, który oczyści Twoją skórę i usunie martwy naskórek. Czas na ulubioną maseczkę. W płachcie lub kremie, wybierz taką, która Tobie najbardziej odpowiada. To czas na odpoczynek. Połóż się wygodnie z ulubioną książką w ręce lub serialem w tle.

Zadbaj także o resztę Twojego ciała. Nałóż nawilżający balsam na ręce oraz nogi. Możesz także zająć się swoimi stopami. Zamocz je w peelingującej kąpieli z dodatkiem ziół lub soli. Użyj peelingu, najlepiej sprawdzi się gruboziarnisty. Po wymoczeniu stóp w wodzie możemy nałożyć na nie krem i założyć grube, ciepłe skarpety lub wybrać takie, które nasączone są odpowiednią, złuszczającą substancją. Pamiętaj! Skarpety złuszczające najlepiej stosować się w zimę lub wtedy, kiedy nosimy zakryte obuwie, ponieważ łuszcząca się skóra nieestetycznie wygląda.

Poczuj się jak w salonie

Wzmocnij atmosferę przygotowując elegancji szlafrok, duży ręcznik, a także turban na głowę. Nie pozwól by zabrakło kwiatów oraz zapachowych świec. Każdy element wzmocni Twoje doznania i sprawi, że poczujesz się jak w prawdziwym SPA.

Organizując SPA w swoim domu masz nieograniczone możliwości, możesz korzystać z kosmetyków kupionych lub tych zrobionych przez Ciebie, ogranicza Cię tylko wyobraźnia. Możesz zastosować podstawowe zabiegi, a także rozszerzać ich ilość według własnego uznania. Staraj się chociaż raz w tygodniu zorganizować sobie taki odpoczynek, dobrze wpłynie to na Twoje samopoczucie, a także wygląd Twojego ciała.