Bardzo często poruszamy temat pielęgnacji skóry oraz cery, jednak niezwykle istotna jest także pielęgnacja naszych włosów. Dążymy do posiadania lśniących i mocnych kosmyków. Jak o nie dbać i jakich kosmetyków używać żeby ten cel osiągnąć?

Podstawa to dobrze dobrany szampon 

Wybierając szampon do włosów dobierz go do swojego rodzaju skóry. Szybko przetłuszczająca się, przesuszona, wrażliwa lub problematyczna. Skup się na składzie kosmetyków, które wybierasz, ponieważ niektóre składniki mogą mieć zupełnie inne działanie od oczekiwanego. Możesz wypróbować również szampony naturalne, które nie zawierają składników popularnych w innych produktach.

Następny krok to odżywka

Szampon dobieramy do skóry głowy, a odżywkę do rodzaju włosów. Na rynku dostępnych jest wiele produktów przeznaczonych dla różnych rodzajów włosów: kręconych, farbowanych, suchych, łamliwych, cienkich oraz przetłuszczających się. Za podstawą pielęgnacji stoi skrót PEH (Proteiny, Emolienty, Humektanty). Zależnie od posiadanego rodzaju włosów wybieramy taki kosmetyk, w którym przeważa ilość danych składników.

Raz w tygodniu peeling 

Na skórze głowy także znajduje się martwy naskórek oraz zanieczyszczenia, które usuwamy przy użyciu peelingu. Zabieg ten poprawia także krążenie krwi, co pozytywnie wpływa na porost włosów.

Nie zapominaj także o olejowaniu włosów, które pozytywnie wpłynie na ich kondycję.

Pielęgnacja włosów to nie tylko mycie ich szamponem oraz nakładanie odżywki. To także szereg zasad i działań, których należy przestrzegać.

  • Po umyciu włosów nie osuszaj ich poprzez tarcie ręcznikiem. W ten sposób uszkadzasz łuski włosów.
  • Zamień poszewkę swojej poduszki na satynową lub jedwabną. Nie śpij w rozpuszczonych włosach.
  • Susz włosy za pomocą średniego lub chłodnego nawiewu.
  • Używaj lokówki oraz prostownicy tylko po wcześniejszy użyciu termoochrony oraz odpowiednich kosmetyków, które zabezpieczą Twoje włosy.
  • Podcinaj końcówki oraz odpowiednio je zabezpieczaj za pomocą olejków.
  • Dbaj o odpowiednią dietę. Żywienie, odpowiednia ilość snu oraz wypitej wody także ma wpływ na kondycję Twoich włosów.