Przesuszone dłonie, krostki, swędzenie, pieczenie… to tylko niektóre z objawów występujących u osób posiadających skórę wrażliwą.

Jak rozpoznać skórę wrażliwą?

Posiadacze tego typu skóry zmagają się z wieloma objawami: zaczerwienienie, swędzenie, pieczenie, suchość, uczucie ściągnięcia, wykwity skórne oraz wrażliwość na dotyk. Powstają one na skutek reakcji organizmu na czynniki wewnętrzne – stres, alkohol, zła dieta i zewnętrzne – woda, środowisko, temperatura, kosmetyki. Należy jednak pamiętać, że skóra wrażliwa nie równa się skórze alergicznej.

Jak pielęgnować skórę wrażliwą? 

Pielęgnacja w przypadku cery wrażliwej jest niezwykle istotna. Wykonujemy ją przestrzegając kilku zasad: kosmetyki nakładamy delikatnie, unikamy skrajnych temperatur wody, nie trzemy skóry, rezygnujemy z używania płatków oczyszczających, szczotek lub gąbek. Należy pamiętać, że ten typ skóry jest wrażliwy na zanieczyszczenia powietrza oraz promienie słoneczne, więc trzeba ją odpowiednio zabezpieczać.

Jakich kosmetyków używać?

Wiele marek decyduje się na tworzenie serii kosmetyków dedykowanych konkretnemu rodzajowi skóry. Te przeznaczone dla cery wrażliwej powinny być delikatne, nie zawierać alkoholu, substancji zapachowych, barwników, silnych detergentów, środków konserwujących oraz znanych alergenów. Złota zasada pielęgnacji skóry wrażliwej brzmi: Im krótszy skład i mniejsza ilość składników, tym lepiej.

Marka SolverX oferuje specjalną linię kosmetyków dla posiadaczy skóry wrażliwej, zarówno kobiet jak i mężczyzn. Kosmetyki z linii Sensitive powstały w oparciu o naturalne składniki. Nie zawierają konserwantów, popularnych w wielu produktach SLS’ów, składników wywołujących alergię. Są to kosmetyki produkowane przez firmę posiadającą certyfikację ISO 22716, która oznacza stosowanie przez producenta rygorystycznych wymagań jakości w odniesieniu do procesu produkcji, surowców oraz pełnej kontroli ich pochodzenia.