Wiosna, to ulubiona pora roku większości z nas. Słońce świeci mocniej, a dni stają się dłuższe i cieplejsze. To czas, w którym mamy o wiele więcej energii i chęci na zmiany, również w swoim wyglądzie.

Zabiegi kosmetyczne doskonałe na wiosnę

Zmęczona zimową pogodą skóra potrzebuje odpowiedniej dawki nawilżenia oraz regeneracji. Na początku najlepiej postawić na dogłębne oczyszczanie i przygotować organizm na przyjęcie witamin oraz minerałów. Nie należy jednak stosować mocnych kwasów ani zabiegów, ponieważ wiosną cera narażona jest na większe promieniowanie słoneczne.

Jaki zabieg wybrać? 

Chcąc odświeżyć oraz oczyścić naszą skórę warto rozważyć wizytę u specjalisty. Wizyta u kosmetyczki nie musi wiązać się z wysokimi wydatkami, wiele salonów oferuje zestawy zabiegów na twarz, które  nie przekraczają kwoty 150 zł. Mamy także pewność, że pielęgnacja jest dostosowana do naszego rodzaju oraz typu cery.

Peeling kawitacyjny, to bezbolesny zabieg pozwalający na szybkie odświeżenie wyglądu, a także pozbycie się warstwy martwego naskórka i oczyszczenie porów. Przeznaczony jest dla posiadaczy każdego rodzaju skóry.

Mikrodermabrazja, którą dzielimy na trzy rodzaje, polega na mechanicznym złuszczaniu martwego naskórka. Diamentowa mikrodermabrazja wykonywana głowicą z końcówką diamentową. Jest to najbardziej delikatny typ tego zabiegu, polecany do cery wrażliwej. Korundowa mikrodermabrazja wykonywana za pomocą głowicy z kryształkami glinu. Silniejsza, polecana dla osób z rozszerzonymi porami oraz przebarwieniami. Ostatni typ to mikrodermabrazja tlenowa wykorzystująca tlen pod wysokim ciśnieniem. Polecana dla osób powyżej 40 roku życia.

Mezoterapia bezigłowa zwiększa zdolności skóry do przyjmowania i wchłaniania składników odżywczych i minerałów. Jak sama nazwa mówi, nie wymaga użycia igły, a jedynie fal elektrycznych.

Zabiegi kwasami, to doskonały sposób na oczyszczenie skóry. O tej porze roku powinno się wybierać produkty łagodniejsze, np. kwas migdałowy. Ważna jest także odpowiednia ochrona skóry po zabiegu, jej brak może doprowadzić do powstania plam i przebarwień.

Po oczyszczaniu skóry nadchodzi czas na jej odpowiednie nawilżenie. W tym wypadku warto także pomyśleć o wizycie u profesjonalisty.

Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów po wykonaniu peelingu kawitacyjnego jest sonofreza. Za pomocą ultradźwięków do skóry wtłaczane są preparaty, które mają nawilżyć i odżywić naszą skórę.

Mezoterapia igłowa pozwala na wprowadzenie dobroczynnych preparatów w głębokie warstwy skóry. Polega na wykonywaniu małych nakłuć skóry za pomocą igły, która wprowadza produkt głębiej. W przeciwieństwie do wcześniej wymienianych zabiegów, nie należy on do najprzyjemniejszych.

Chęć oczyszczenia, nawilżenia oraz odżywienia naszej skóry nie musi wiązać się z koniecznością wizyty u specjalisty. Warto jednak pamiętać, że niektórych zabiegów nie należy wykonywać na własną rękę. Wiele marek oferuje mniej inwazyjne peelingi, maski o przeróżnym działaniu, sera bogate w składniki odżywcze. Nic więc  nie stoi na przeszkodzie, aby zadbać o naszą cerę w domowym zaciszu.